Dropshipping v našem affilu

Posted 23. 01. 2010 / By Petr Soukup / Eshop

Aktuálně se věnuji hlavně projektu affl.simplia.cz. Ten krásně roste a tak bych vám chtěl představit další novinku. Jde o veřejný provoz dropshippingu.

Přeposílání objednávek vs. dropshipping

Většina lidí tyhle dvě věci v klidu zaměňuje. Už jsem se vzdal, neodporuji a dělám to taky. V čem je rozdíl? Ve stručnosti: u přeposílání máte jako partner mnohem méně starostí – neřešíte platby předem za zboží, není potřeba ŽL, neřešíte reklamace ani vrácené zásilky. Na druhou stranu, ale balík zákazníkovi dojde se štítkem mateřského obchodu.

Protože je se zřizováním spolupráce na bázi dropshippingu dost starostí, vyřešili jsme to jednoduše – než dostane partner dropshpping, musí nejprve vytvořit nějaký obrat přeposíláním objednávek. Hranice není pevně určená – jde spíš o eliminování situací, kdy by se kvůli třem objednávkám za měsíc musely řešit všechny dropshippingové náležitosti.

Napojení na mateřský eshop

Aby napojení bylo co nejjednodušší, je na affiĺ.simplia.cz připravena ke stažení třída, která řeší zformátování objednávky do xml a její odeslání do mateřského obchodu. Nejprve je ale potřeba vytvořit pod eshopem kampaň, vyplnit URL, ze které se bude prodávat a použít vygenerovaný kód. Na záložce Dropshipping jsou pak ještě zrekapitukovány údaje potřebné pro připojení a navíc okomentovaný příklad napojení.

Aby bylo možné si napojení vyzkoušet, bez posílání bordelu do mateřského, přidali jsme do affilu ještě DEMO. Do něj můžete zvesela objednávky posílat a on vám bude odpovídat. Provize z něj je samozřejmě nulová, ale do počtu objednávek se testovací započítávají. Údaje se ale z jednotlivých eshopů stahují v intervalech cca dvou hodin, takže nelze sledovat přičtení mezi objednávky hned. Ještě je v plánu pro demo udělat vyjímku, aby se počitaly hned.

Koho lze propagovat?

Aktuálně tyto eshopy:

Samozřejmě jde jen o první vlaštovky, ikdyž zrovna o dost zajímavé vlaštovky :) Další v pořadí jsou třeba www.autobaterie-vyhodne.cz, kde ještě musíme vymyslet provizi. Zrovna na autobaterie jsem dost zvědavý. Jde o dost netradiční produkt pro affil a trh je dost volný. Určitě se chystám spustit si na nich vlastní affilový obchod, ať zkusím něco originálního :)

Další novinky

Kromě veřejného dropshippingu je v affilu samozřejmě více novinek. Například podrobnější statistiky. Nyní lze sledovat u prokliků, jaká bylo vstupní url. Až bude více dat, přibudou ještě grafíky a další hračky.

Tags: affil


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.