Garantujeme SEO na 100%!

Posted 05. 12. 2012 / By Petr Soukup / Eshop

Napsal mi teď jeden klient, že mu máme z eshopu odebrat napojení na Facebook. Snižuje mu to totiž skóre v seo-servis.cz. Prý co jsme to za vůbec za amatéry, že si to neošetříme rovnou. Tak jsem si řekl, že už to stačilo. Odteď budou všechny naše eshopy dostávat 100%!

Aby bylo jasno. Seo-servis.cz je mašinka na peníze, která vám vyplivne kouzelné číslo a naprosto nesmyslné argumenty, jak máte zlepšit svoje SEO. Už jsem tu o tom jednou psal, takže se nebudu opakovat.

SEO sílu na maximum!

Jak dosáhnout 100% v pochybném měření? Mohl bych upravit všechny eshopy, aby splňovaly přesně jejich požadavky. Jelikož je ale součástí skóre i generátor pseodonáhodných čísel, tak by to nemuselo být úplně spolehlivé. Hlavně jsou to ale naprosté nesmysly - nebudu předělávat funkční a vydělávající eshopy, aby splňovaly požadavky nějakého českého joudy. Co kdybych to obešel?

Jediným hodnoceným parametrem je zdrojový kód. Neřeší se ani rychlost načítání, množství HTTP požadavků, využívání CDN nebo další technické parametry, které by třeba i dávaly smysl. Takže by stačilo detekovat příchod robota SEO servisu (to je hračka) a podstrčit mu (podle jeho měřítek) dokonalý kód.

Kanálové SEO

Přemýšlel jsem, kde snadno vzít nějakou SEO vyladěnou šablonu, až mě napadlo vzít prostě titulku seo-servis. Když ji dáte do jejich měření, tak vrátí 100%. Jenže jsem ji musel nejdřív opravit. Když totiž vezmete ten samý kód a necháte ho zvalidovat z jiné domény, tak má najednou 94%. Mají totiž v hlavičce tu samou značku pro Facebook, kvůli které jsem to začal řešit.

Trochu jsem jim to ještě vyčistil, protože to měli plné zbytečností (pro výpočet zřejmě nebyly podstatné, ale bylo to fuj). Nastavil tam nahrazování jejich nadpisů za eshopové a podobně, aby to nevypadalo až tak blbě.

Tradááá! Pro všechny naše eshopy teď vrací 100%!

Proč?

Jsem upřímně zvědav, za jak dlouho na to nějak zareagují. Možná jsem ale malý vzorek, aby je to zajímalo - kdybyste někdo chtěl očůrávací skript, tak mi napište :)

Mohlo by se zdát, že si nějak ulehčuji práci a šidím klienty. Opak je pravdou. Seo-servis je naprostý nesmysl a navádí klienty dělat kraviny. Takže tohle zablokování je spíš v jejich zájmu. Ale jsem zvědav, za jak dlouho si toho někdo všimne. Naše eshopy se tam totiž kontrolují relativně často. Ono ale na první pohled není moc poznat, že je to očůrané, takže se klientům možná bude jen lépe spát, protože mají konečně SEO na 100%.

Tags: seo


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.