Moje daňová charita

Posted 09. 10. 2011 / By Petr Soukup / Nezařazené

Za týden se podává přiznání k DPH a tento kvartál u nás bude obvzlášť kruté. Tak pěkně se to sešlo, že máme výrazně vyšší výdaje neplátcům než plátcům, takže není co si odečíst a platíme hezkou pálku. Když jsem odhad částky v našem IS viděl, tak mě to až trochu zaskočilo. Dát mi někdo před pár lety tenhle obnos, tak z toho vesele minimálně rok žiju. Přitom jsou to vlastně zahozené peníze, které se jen pošlou někam. A to mě přivedlo na myšlenku - je potřeba si to konkretizovat a dívat se na to optimisticky.

Peníze posíláme finančímu úřadu. Nebudeme si to komplikovat a řekneme si, že jdou zkrátka státu na jeho výdaje. Teď už si jen vybrat nějaký hezký výdaj. Starobní důchody jsou nudné, takže ty rovnou přeskuji. Říkat, že sponzoruji dětskou nemocnici je sice pěkné, ale trochu namyšlené. Prohlašovat, že živím nějakou sekci úředníků je zase zbytečně agresivní. Někdo by zase řekl, že to jde rovnou nějakému státnímu zaměstnanci rovnou do kapsy, ale takové řeči nemám rád - korupce tu sice je, ale je to tak směšně malé procento z rozpočtu, že na ní nemůžeme svádět všechno. Navíc tahle platba je oficiální.

Nakonec jsem rozhodl, že účel svého příspěvku státu si budu představovat podle aktuálního tématu Novy. Budu sponzorovat nějakou rodinu v obtížné životní situaci. Vlastně možná rovnou spíš celý činžák. Tak se seznamte, budu jim říkat Novákovic (nejspíš žijí v patrech 1 až 4):

Navrhoval bych to takhle zavést podobně, jako jsou adopce na dálku. Vybral jsem si teď jedne konrétní výdaj státu a chtěl bych být informovaný o jeho působení. Jednou za čas by mi tento výdaj třeba poslal pár fotek, dostal bych informaci jak se mu daří. Nebo by dokonce napsal dopis!

Od teď budu platit daně radostněji, protože už si dokážu představit, kam peníze půjdou. Co si za svými daněmi představíte vy?

Víte, že píšu ještě na jeden blog? Narozdíl od tohoto je tam občas i něco užitečného a ne jenom plky :)
Tags:


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.