Poslední středa – propagace na Facebooku

Posted 25. 06. 2009 / By Petr Soukup / Aktualitky

Na podnět Nishkama jsme se s kolegou Alešem účastnili červnové Poslední středy pořádané H1.cz. Akce mě vcelku zaujala, tak bych tu s dovolením udělal menší rešerši. Můj pohled bude možná trochu zkreslený a místy negativní, proto mi celý den strašlivě třeštila hlava a tak jsem se na akci asi na všechny zle díval a tímto se jím omlouvám :)

Poslední středa je pravidelná akce H1.cz, pořádaná vždy poslední středu v měsíci. Vždy je zvolené nějaké téma, někdo z H1.cz provede úvodní prezentaci a dále už se otevřeně diskutuje. O akci je velký zájem, takže pokud se budete chtít zúčastnit, registrujte se včas a doufejte, že projdete potvrzením registrace, protože je obvykle jen asi 20 míst.

Obvykle je sešlost konána v Braunově sklepě na Karlově náměstí, ale tentokrát byla přesunuta do TV klubu V Rohlíku v budově České televize. Prostředí relativně luxusní a vyhrazený salónek pěkný :) Personál bohužel dost natvrdlý. V půlce prezentace si číšník s úplným klidem stoupl přímo před plátno a vykřikováním začal rozdávat jídla. Mimochodem k tomu bych měl rovnou kritickou poznámku na stranu H1 – nejsem si jistý na kolik je dobrý nápad mít zároveň prezentaci a večeři účastníků. Je to tedy pořád lepší než když všichni jedí při diskusi, ale stejně to není ono.

Jsem velký fanda sledování lidí v nečekaných společenských situacích, takže jsem se docela bavil jak všem v hlavě šrotovalo, jak je správné se zachovat, když dostali jídlo v první várce (asi půlka salónku) už během prezentace. Ti nejzdvořilejší ho nechali stranou a raději dále poslouchali. Jídlo měli pak studené a stejně ho museli sníst když někdo mluvil a tím se odřízli od diskuse. Ostatní se zase snažili jíst velmi potichu a nenápadně. Nejvtipnější ale byla situace slečny prezentující (Michaela Vorlová), která dostala jídlo mezi prvními, ale muselo prezentovat. Během diskuze se ho pak snažila sníst, ale to ji komplikovali dotazy, které obvykle končily u ní. Zde je potřeba pochválit zkušené řečníky, kteří položili dotaz a když viděli, že Míša ještě kouše, tak dotaz natáhli a popsali obšírněji. Myslím si, že nejlíp jsme to vyřešili s Alešem, když jsme si poručili salát, který jde konzumovat poměrně lehce a přitom se dále zapojovat do diskuze. Ehm…. zpátky k tématu… nepředpokládám, že tyhle drobnosti ještě někoho baví tak jako mě :)

Zrovna téma Propagace na Facebooku asi nebylo ideální pro první návštěvu podobné akce. Facebook je sice u nás v boomu, ale přecijen ještě není tak známý. A v oblasti propagace si teprve spíš hledáme cestičky. Důsledkem bylo, že většina účastníků vůbec netušila a informace měla jen z úvodní prezentace. Diskuse tedy probíhala spíš mezi částí osazenstva a to většinou v dost obecné rovině. I tak byla ale určitě velmi přínosná. Zde musím pochválit Míšu, která ji výborně umoderovala. David Špinar mezitím vše reportoval na Facebookový profil H1.cz

Řešily se hodně rozdíly mezi Stránkami a Skupinami – kdy je vhodnější kterou použít. Dále byla řeč o názvech případných podpůrných skupin, jejich cílení, lákání členů/fanoušků. Samozřejmě se řešilo i PPC na Facebooku. Bohužel se řešili i velmi obecné věci kolem základů ovládání Facebooku, které na tuto akci myslím nepatřily. Jak už jsem ale zmínil, tak to úzce souvisí s nevelkou známostí z této stránky.

Vcelku mě překvapilo, že nepadla zmínka o aplikacích a hlavně kvízech, které osobně považuju za velmi silnou zbraň Facebooku. Hned jsem to tudíž musel navrhnout a chvíli běžela diskuze opět tímto směrem. Bohužel opět nebylo s tímto tématem seznámeno více účastníků, takže nevydržela dlouho.

Trochu mě také mrzelo, že jsem se do diskuzí (hlavně ze začátku) nemohl moc zapojovat. Sice jsem měl zkušenosti od našich klientů, ale tam jsem samozřejmě vázán obchodním tajemstvím, takže jsem se o ně nemohl podělit. Pak ale přešla řeč na jiná témata a tam už jsem se zapojoval vcelku živě.

Ani nevím jak se to stalo, ale když jsem se podíval na hodiny, zjistil jsem, že mluvíme už 3 hodiny. Podobně překvapeni byli asi i organizátoři, takže akce byla poměrně spěšně ukončena, protože se poměrně neplánovaně protáhla. Trochu mě mrzí, že skončila vcelku neorganizovaně a hlavně bez nějakého závěrečného slova.

Pokud by někoho zajímala účast, tak byla přítomna velká část H1 včetně Davida Špinara, Martin Hassman, RYOR a.s. v počtu dvou kusů, Sportex.cz, Nishkam (SeminarCRM), Tomáš Petrů (Nakladatelství Fraus), samozřejmě Simplia v počtu dvou a určitě i další zajímavé osoby, ale asi se málo projevovaly :)

Původně jsem chtěl psát spíš o probíraných tématech, ale nechám si to na později, až vyzkouším, co jsem zaslechl nebo vymyslel :)

Tags:


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.