Seminář o prodeji na internetu - zdarma

Posted 01. 07. 2009 / By Petr Soukup / Sešlosti

Po akci Poslední středa od H1.cz se mi v hlavě začal rodit nápad uspořádat podobnou sešlost. Zkrátka uspořádat nějaký seminář o prodeji na internetu. Není to ale tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Já i kolegové jsme vázáni v hodně věcech obchodním tajemstvím, takže není možné udělat hodinovou přednášku o tom, jak se nejlépe na internetu prodávají kočárky. Měl bych ale následující představu:

Jak by to mělo vypadat

Vše samozřejmě záleží i na tom, jaký by o akci byl zájem. Pokud velký, tak by se z přihlášek vytřídilo 15-20 lidí a vybíral bych především provozovatele menších eshopů, případně pár lidí, kteří se na eshop teprve chystají. V ideálním případě by pak obsah byl tvořen především účastníky. Představuji si to tak, že bych předem dostal v přihlášce, jaké eshopy se budou účastnit, abychom se připravili. Snažili bychom se přitom účastníky upravit tak, aby nebyli konkurenti.

Diskutovat by se pak mohlo nad konkrétními eshopy účastníků, kdy by se řešily jejich problémy – například proč je malá konverze, jak obchod udělat přehlednější, jak vybudovat komunitu a podobně. Zkrátka pojmout to jako hromadnou konzultaci konkrétních problémů.

Zatím je to jen ve fázi rychlého nápadu, ale snad by to i mohlo být zajímavé.

Co myslíte? Byl by o takovou akci zájem? Přišli byste? O čem byste si rádi popovídali?


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.