Simplia Workšop o prodeji na internetu

Posted 13. 07. 2009 / By Petr Soukup / Sešlosti

Zmiňoval jsem tu nápad, uspořádat pod hlavičkou Simplie workshop o prodávání na internetu. Zájem byl výrazně větší než jsem očekával – kromě spousty lidí v komentářích mi prakticky okamžitě email zaplavily předobjednávky účasti. Sednul jsem si tedy s kolegy a dali jsme rychlému nápadu jasnější obrysy. Kupodivu jsme stanovili i velmi přesné datum a místo, takže lze očekávat, že ho určitě budeme muset na poslední chvíli měnit :)

Kdy a kde?

Datum: středa 12. 8. 2009

Čas: 17:00

Místo: Senovážné náměstí, Praha

Kapacita: cca 20 osob

Co a proč?

Akce bude mít formát workshopu. Představuji si to tak, že v přihláškách účastníci napíšou za jaký e-shop jdou (případně službu nebo budoucí e-shop) a co by je zajímalo nebo co je momentálně trápí. Celé bychom to pak pojali jako hromadnou konzultaci. V ideálním případě tam bude Simplia fungovat jen jako moderátor a usměrňovač – jednak pro vnášení nových nápadů, druhak pro případné vyvracení omylů. Obchodníci mají obvykle podobné problémy a vzájemná výměna zkušeností by mohla být velmi zajímavá.

Začali bychom samozřejmě nějakým představením (každý tak minutku o sobě, svém projektu apod), pak hromadná konzultace a nějaké uzavření. Workshop to bude první a spíš pokusný, takže bude raději v menším počtu a neměl by trvat déle jak dvě hodiny. Tím skončí formální část a volitelně se můžeme přesunout na neformální do nějakého restauračního zařízení v okolí (tuším, že je hned vedle Potrefená husa). Dál je konec časově neurčen :)

Účast?

Podle předběžného zájmu by měla být účast výrazně větší než kapacita zasedačky. Budeme tedy muset provést nějakou selekci. Dělat to podle času přihlášení je nesmysl. Nejspíš tedy účastníky jednoduše vylosujeme. Je také dost možné, že se přihlásí 20 lidí z Prahy a 20 z Brna. Pak je řešení jasné – Vezmeme Pražáky a rovnou se nabízí možnost třeba o dva týdny později akci zopakovat v Brně. Zatím ale skutečně nevím, jak to vymyslíme a uvidí se až podle počtu přihlášených.

Akce by měla být určena především pro menší eshopaře (velikostí eshopu, nikoliv vzrůstu majitele :)). Chtěl bych, aby se diskuze vedla přístupně i začátečníkům, tedy bez zbytečných termínů a podobně – uvidíme jak se to podaří umoderovat.

Cena?

Původní plán byl udělat akci zdarma. Nakonec od toho ale ustoupíme a zavedeme alespoň symbolický poplatek 100Kč, abychom aspoň částečně pokryli náklady s organizací. Platba převodem, daňový doklad bude :)

Rozhodně ale budeme moc rádi, když účastníci o akci později třeba zablogují nebo budou jinak šířit dojmy. Pokud se workshop vydaří, tak rozhodně nebude poslední.

NEpište mi zatím na email o své účasti. Během tohoto týdne vyvěsím přímo odkaz na registrace.


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.