SSL/TLS certifikáty od 99 Kč!

Posted 11. 05. 2014 / By Petr Soukup / Internet

comodo-secure-padlockPokud přistupujete k administraci či jiným citlivým online systémům bez https, tak jste HODNĚ odvážní. Zabezpečené spojení je dnes naprostá nutnost. Odradit vás od tohoto zabezpečení mohla cena, protože certifikáty nejsou nelevnější, ale tomu je konec. Nabízíme důvěryhodné certifikáty od 99 Kč na adrese https://crt.simplia.cz/

Proč?

Přestože je HTTPS klíčový prvek zabezpečení webu, tak je jeho rozšíření dost bídné. Zásluhu na tom mají i prodejci certifikátů, kteří je v klidu prodávají třeba za 800 Kč/rok. Když jsem hledal levnější způsob, jak zabezpečit všechny naše eshopy, podařilo se mi domluvit nižší cenu při odběru ve velkém. Všechny klientské eshopy máme zabezpečené, ale cenu si chceme udržet, takže certifikáty nabízíme veřejně prakticky za nákupku.

Zabijeme tak dvě mouchy jednou ranou - uděláme internet trochu bezpečnějším místem a ještě si tak udržíme nízké náklady na zabezpečení.

Co nabízíme?

Na adrese https://crt.simplia.cz/ si můžete během minuty objednat a kartou zaplatit certifikát od certifikační autority Comodo, konkrétně typ Positive SSL. Tento certifikát je uznávaný ve všech běžných prohlížečích včetně třeba IE5 a na nikoho tak nebudou vyskakovat bezpečnostní upozornění apod. Samotný web https://crt.simplia.cz/ tento certifikát používá, takže si to můžete vyzkoušet. Kromě webu lze certifikát použít třeba i na zabezpečení mail serveru (na podpis emailu je ale jiný typ).

Comodo Positive SSL bych na trhu certifikátů přirovnal ke Škoda Octavia. Není to něco, čím byste se vychloubali na rande, ale naprosto bez obtíží splní účel a to navíc za pár korun.

Narozdíl od jiných prodejců navíc nabízíme tři způsoby ověření domény: emailem, nahraným souborem nebo DNS záznamem. Díky tomu můžete certifikát snadno nastavit na doménu klienta, aniž byste ho museli zatahovat do procesu validace. U našich eshopů už tento proces máme úplně automatizovaný a nová doména má rovnou nastavené HTTPS.

Vyzkoušejte certifikát zdarma!

Nejlepší jsem si nechal nakonec. Můžete si vyzkoušet zcela plnohodnotný certifikát na tři měsíce zdarma. Není potřeba zadávat číslo karty ani jiné zbytečnosti - jen vyplníte údaje, ověříte doménu a můžete certifikát používat. Před koncem jeho platnosti vám jen pošleme email s odkazem na (volitelné) zakoupení plnohodnotného a to je vše.

Pilotní provoz

Zatím tuto akci neplánujeme nijak promovat. O webu dávám vědět jen vám, věrným čtenářům. Nejprve musíme odladit případné mouchy, takže pokud narazíte na bug, budu rád za report.

Pokud byste měli zájem o hromadnou objednávku nebo dokonce API, tak napište. Ani jedno zatím nemáme, ale pokud bude zájem, tak můžeme zařídit.

FAQ:

  • Proč platit, když je self-signed zadarmo? Self-signed sice řeší šifrování, ale nijak neověřuje, s kým se komunikuje. Navíc (správně) zobrazuje otravné bezpečnostní upozornění.
  • Proč platit, když je StartSSL zadarmo? StartSSL je pouze pro nekomerční projekty a nemá takovou podporu v prohlížečích.
  • Proč nabízíte jen Positive SSL? Na jiné typy už nemáme tak zajímavé ceny.


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.