A už jsem úplně Simplia s.r.o.

Posted 03. 04. 2009 / By Petr Soukup / Simplia

Třikrát hurá. Už jsem oficiálně i podle obchodního rejstříku Simplia s.r.o.. Ke změně zápisu došlo 31.3., k registraci k daním pak 1.4.. Díky tomu nemusím podávat přiznání za těch pár dní a ušetřil jsem si trochu práce. Teď mě čeká několik věcí.

Musím upravit náš chytrý IS, aby vystavoval faktury včetně DPH. Při té příležitosti rovnou i předělám ceník. Nepůjde jen o doplnění daní, ale i jeho rozšíření o další položky, aby byl jasnější. Taky musím sesmolit alespoň email a informovat klienty o změně právní formy. Přemýšlel jsem, jak změnit ceny současným klientům a udělám to tak, že pokud platili teď například 1000Kč, tak teď budou platit 840Kč + 19% DPH. Asi si tím trochu snížím příjmy, ale přijde mi to slušnější než cenu zvednout. Nový klienti už ale budou mít smůlu :)

Zařizování účtu

Rovnou jsem si založil i bankovní účet. Nakonec jsem se rozhodl pro FIO. Zaujalo mě tím, že nemá nikde žádnou reklamu, žádné fanatické propagátory (jako mBank) a přitom má velmi zajímavé služby. Asi bych o něm vůbec nevěděl, kdyby ho občas někdo nedoporučoval na Webtrhu. Web má neskutečně ošklivý, ibanking taky, ale narozdíl od mBank umí všechno, co bych od něj čekal. Účet mám veden jeden v CZK a druhý v EUR. Všechno hezky bez poplatků (kromě 300Kč ročně za kartou s vyšším limitem výběru).

Pokud se pro ně také rozhodnete, nenechte se odradit vnější stránkou. Účet jsem si šel založit na pobočka na I.P. Pavlova. Zvenčí vypadala úplně stejně jako kancelář lokální cestovní kanceláře s jedním starým autobusem. Malinkatá kancelář s jedním stolečkem a trezůrkem. Proti klasickým palácům KB, ČSOB apod. je to trochu šok, ale na druhou stranu vidíte, proč si mohou dovolit fungovat bez poplatků. Poskytování účtů ani není jejich primárním zaměřením. Soustředí se především na obchodování na burze a podobně. Díky tomu v ně mám o něco větší důvěru, protože je jasné, že mají kapitál.

Smlouvy jsme sepsali na místě. V eBance mají ale tuto činnost zvládnutou mnohem lépe. Tam jsem vyplnil údaje předem a přišel jsem jen podepsat papíry. Ve FIO jsem musel 5-10 minut koukat do stropu, než si všechno přepsal.

Zatím jsem s nimi spokojený. Uvidíme, čím mě ještě (doufám mile) překvapí.

 

P.S.: Staňte se fanoušky Simplia s.r.o. na Facebooku!

Tags: fio, Simplia, sro


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.