Už jsem skoro Simplia s.r.o.

Posted 19. 03. 2009 / By Petr Soukup / Simplia

Včera jsem si udělal projížďku k paní notářce, kde jsme se sešli se stávajícím majitelem Simplia s.r.o. Nakonec jsem se rozhodl, že na papírování nemám nervy a rozhodl jsem se nechat všechnu byrokracii kolem převodu, registraci k daním, změny společenské smlouvy a podobně na prodejci.

Největší obavy jsem tedy neměl z řešení byrokracie, ale z mého podpisu. Mám z podepisování trochu trauma, protože se nedokážu podepsat dvakrát stejně. Navíc jsem si den předtím nějak hnul s pravým ramenem, což tomu rozhodně nepomohlo. Když jsem si sedl ke stolku a viděl před sebou asi tak 3000 papírů k podpisu (dobře, tolik jich nebylo, ale byla to slušná hromádka.), tak jsem se hezky vyděsil. Na druhou stranu jsem si ale představil, že normálně bych ty papíry musel vymýšlet, podepisovat a hlavně pobíhat s nimi po úřadech. Takhle mě to sice stálo více, ale ušetřil jsem si určitě spoustu času a starostí.

Podepsal jsem tedy hromadu papírů, převedl obchodní podíl na sebe, jmenoval se jednatelem a teď čekám na zápis do obchodního rejstříku (nejdříve se podává návrh a pak se čeká na zápis). K daním budu registrovaný až od 1.4., abych nemusel podávat přiznání za těch 14 dní. Nijak mě to netrápí, protože můžu klidně ještě podnikat jako OSVČ a užít si ještě jednoduchou byrokracii :)

Tags: Simplia, sro


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.