Aprílové vtípky

Posted 01. 04. 2012 / By Petr Soukup / Aktualitky

Jako každý rok se velké společnosti předhání, kdo si na apríla připravil lepší vtípek. V dnešní době by se možná mělo místo "apríl" používat spíše jeho indiánské jméno "den, kdy je internet nebezpečný". Místy už jsou to vtípky prováděny za každou cenu, ale u jiných jsou tak propracované, že už budí očekávání pro další rok. Aby vám něco neuniklo, sestavil jsem vám menší přehled těch, na které jsem během dneška narazil.

Google

Google opět nezklamal a se svými vtípky si vyhrál. Připravil jich hned několik.

Mapy

Prvním jsou osmibitové mapy. Pokud půjdete na Google Maps, můžete si přepnout mapu vpravém horním rohu do režimu "Quest" (v češtině Výprava). Kromě změny barevné palety pak mapy obsahují i různé doplňky jako třeba Lochnesskou nestvůru a podobně.

K novým mapám dokonce existuje i oficiální video, kde Google slibuje jeho mapy ve verzi pro konzole NES.

Android / Gmail

V dalším se naváží do produktů Apple a představuje zcela nový způsob, jak psát na mobilu. Mít spoustu tlačítek na klávesnici je přeci tak zbytečné a jde to zoptimalizovat!

Youtube

Máte problémy s připojením? Můžete si objednat Youtube na DVD! A nebojte se, že by vám sbírka zastarala. Google vám bude pravidelně zasílat aktualizace.

https://www.youtube.com/embed/Y_UmWdcTrrc

Chrome

Chrome pro změnu představuje způsob, jak efektivněji pracovat s prohlížečem. Pracujte oběma rukama!

Lamer.cz

Běžte na http://www.lamer.cz/quote/latest a chvilku počkejte.¨

Ubuntu.cz

Ubuntu.cz publikovalo článek o novém grafickém rozhraní do příští verze systému. Mělo by údajně nahradit současné Unity a vypadá až nápadně podobně jako Metro ve Windows 8. Vtipné na tom je, že současné Unity je tak podivně zpracované, že by spousta linuxáků tuto změnu asi uvítala :)

Zpravodajství

Asi největší hustotu aprílových vtípků najdete ve zpravodajství. Jenže to má zásadní problém - v poslední době je svět tak bláznivý, že se těžko poznává, co je ještě vtip a co je skutečná zpráva. Sám jsem se nachytal na článku o odstraňování bradavek na iDnesu. Viděl jsem už divnější věci, tak proč ne tohle. Podezřelé ale bylo, že na iDnes je článek až moc pečlivě zpracovaný. Nakonec jsem použil Google abych si ověřil, jestli se to náhodou skutečně někde neprovádí.

Raději si tedy počkám do zítra, až se novináři přiznají, co mysleli vážně a co ne. Poměrně vyčerpávající seznam ale najdete na Pooh.cz

Pracovní vtípky

Apríl letos připadnul na neděli, takže jsme se pracovním vtípkům víceméně vyhnuli. Já se toho ale nechtěl vzdát a celý březen jsem se tešil, jak vypeču kolegu, který se služebním aute pravidleně dostává do "nešťastných situací". Plánoval jsem pořídit si nálepky, jako mají při crashtestech a služebák mu trochu nazdobit. Překazil mi to ale tím, že minulý týden auto naboural (všichni vcelku, ale auto odstavené), takže už by výzdoba nevypadala moc vtipně :)

Radši jsem také dal vyjímku do našeho fakturačního systému. Standardně posílá faktury vždy 1. v měsíci, ale u některých faktur jsem se bál, že by je klienti brali jako vtip.

S jakými vtípky jste se dneska setkali vy? Co mi uniklo?
Tags: apríl


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.