Grafikům zákazat iPad a iPhone!

Posted 10. 05. 2012 / By Petr Soukup / Aktualitky

Zakázal bych grafikům mobilní zařízení od Apple. Přináší totiž do grafických návrhů úplně špatné návyky. Když něco vypadá hezky na 10" displeji, rozhodně to neznamená, že to bude vypadat stejně dobře na 24" LCD. Na tabletu se navíc ťape prstem, takže potřebujete dopadovou plochu aspoň 1x1cm. Na počítači ale používáte myš a přesnost máte řádově vyšší - to ale nikoho evidentně nezajímá.

Tablety jsou dělané pro lehce handikepované uživatele. Nemyslím tím zdravotně, ale spíš aktuální situací. Například nutností používat zařízení v MHD jednou rukou nebo schopností ovládat ho i se třemi promilemi v krvi. V tom fungují skvěle - ale proč to probůh přenášet i na počítač? A proč s takovou precizností?

Viděli jste nové počasí Seznamu? Podle mě se definitivně zbláznili. Schválně srovnejte novou verzi Seznamu a současnou verzi In-počasí.cz

Seznam

 

In-počasí.cz

Proč?

V Seznamu novou verzí vysvětlují tak, že člověk nechce žádné zbytečnosti a chce jen vědět, jak zítra bude. Opravdu tuhle funkci plní? Schválně jak rychle dokážete říct, jak je ve vašem okolí teď a jak bude za pár hodin. U Seznamu nemáte šanci - pokud nejste z Prahy, musíte lovit v seznamu měst. Když chcete vědět jak bude odpoledne, tak si nejdřív musíte uvědomit, které velké město je blízko vás a to pak zase najít v seznamu. Mám FullHD 24" LCD a stejně se mi to záběru nevešly vůbec severní Čechy.

Jak je to u in-počasí.cz? Kouknu a vidím. Ve výřezu vidím celou ČR a i zmenšené je to pro mě pořád stejně pochopitelné.

Nad novým stylem grafiky se u Super.cz jásalo - pro tento obsah fungovala skvěle. I na Mixer.cz (až na podivná horní tlačítka) funguje pěkně a je super jednoduchá. Ale u počasí už pánové trochu přestřelili.O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.