Neumím přijímat programátory

Posted 26. 02. 2010 / By Petr Soukup / Simplia

Vážně. Největší problém člověka ve vedoucí pozici je, když něčemu moc rozumí. Když mám přijmout grafika, není se s čím mazat. Kouknu na reference a buď se mi jeho práce líbí nebo nelíbí. U kodérů zase kouknu na kód, zjistím, že sice není úplně ideální, ale dotyčný je sympaťák a tak vím, že ho potřebné naučíme.

U grafiků i kodérů se také poměrně snadno určuje cena. Rozsah práce u eshopů je víceméně podobný, takže není problém udělat nějaký odhad ohodnocení. Ale co programátoři?

Většinou si uvádí hodinovou sazbu. Což je asi nejrozumnější možnost, ale stejně je mi vlastně k ničemu. Potřebuji něco naprogramovat a pořádně nevím, kolik to vlastně bude stát. Dokážu si třeba určit, jak dlouho bych to dělal já. Ale bude dotyčný stejně rychlý? Jak to poznám? Vyzkouším? Co když nebude?

A co když bude projekt naprogramován špatně. Ano, spousta se toho dá odhalit různými testy. Ale ne všechno. A hlavně pokud by se dotyčný měl neustále kontrolovat, tak si to rovnou můžu udělat sám :)

Navíc jsem hrozně náročný. Chtěl bych, aby byl programátor Pražák. Aby byl podobná věková skupina. Aby to byl sympaťák. Aby používal Outlook. Aby mi necpal náboženské řeči o opensource. Aby reagoval svižně. Aby byl samostatný. Aby byl spolehlivý. Aby znal jména všech sedmi trpaslíků. Aby měl zkušenosti s nějakým větším projektem. Aby byl ochoten se alespoň občasně usadit v kanclíku. A hlavně, aby sdílel naše nadšení pro Simplii.

Proces přijímání nových kolegů už jsem docela vychytal. Ale programátoři mi vážně nejdou. Mám z nich strach. Ale hodilo by se mi teď jednoho přijmout. Nemáte třeba kamaráda, který by se nám hodil?O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.