O parkování na invalidech aneb závistivci

Posted 15. 06. 2014 / By Petr Soukup / Plky

Víte, co mě fakt vytáčí? Jak se vždycky můžou lidi zbláznit, když parkuje nějaké hezké/dražší auto na invalidech. I rozumní lidé najednou přepnou do zcela zaslepeného režimu, nadávají a nebo ještě hůře lepí na tyto auta dementní nálepky.

Nyní to například předvádí český Forbes. Někdo z redakce viděl zaparkované Ferrari na místě pro zdravotně postižené a hned vyhodnotil, že je majitel auta kokot. Bez žádného ověření. Dokonce ani nezjišťoval, jestli má auto alespoň cedulku pro parkování na takovém místě (ale kdyby ji měl, asi by mu to nepomohlo). Rovnou ho na oficiální stránce časopisu označil za kokota. To jsme to dopracovali...

forbesferrari

Kdyby na takovém místě stála obouchaná Felicie, tak nikdo ani nemrkne. Jakmile jde ale o dražší auto, majitel okamžitě vinen a bez procesu odsouzen. Dřív takoví jen nadávali, ale nyní se šíří ještě šílenější varianta a lepí se na podobná auta nálepky.

Proč je to zaslepenost?

Podobní experti vyhodnocují takové parkování jako "kokotské" čistě podle toho, že je to drahé auto. Předpokládají, že invalida zkrátka nemůže být tak úspěšný, aby si takové auto pořídil. Jenže...

  • parkování pro invalidy není jen pro vozíčkáře - platí pro všechna možná zdravotní omezení a dotyčný může mít třeba jen berli nebo ani tu
  • invalidou nemusí být majitel auta!!!
  • nevíte nic a jen máte předsudky

Z vlastní zkušenosti

Babičce táhne na 80, sotva leze a bydlí na vesnici, kde není ani pořádný obchod. Pravidelně za ní zajedu a odvezu ji do nejbližšího města, aby si mohla sama nakoupit. Nemá kartičku invalidy (nárok by měla, ale nemá ji vyřízenou), takže neparkuju na místě pro invalidy, ale vždycky co nejblíže vchodu.

Prakticky pokaždé si vyslechnu od nějakého místního burana, jaký jsem "čůrák z Prahy", že blokuju místa u vchodu (na poloprázdném parkovišti mimochodem). Dotyčný buran zkrátka viděl mladého řidiče v dražším autě s pražskou značkou a rovnou usoudil, že jsem určitě nějaký pirát nebo ještě hůř podnikatel, co o nich vždycky povídají na TV Nova. Neporušil jsem jediný předpis a mám dobrý důvod parkovat na takovém místě, ale stejně si pokaždé vyslechnu nějakou přednášku.

Děsím se dne, kdy se to posune o úroveň dál a nějaký expert, jehož auto má stejnou hodnotu jako moje zrcátko, mi bude poškozovat karoserii nějakými nálepkami. Přitom jsem v tom naprosto nevině.

Měřme stejným metrem

Naprosto souhlasím s tím, že ten kdo na vyhrazeném místě nemá co dělat by tam parkovat neměl. Ale je naprostý nesmysl slepě rozhodovat o tom, kdo tam smí parkovat čistě podle značky auta.

GRRRRR!!!

-------------

Update: Forbes upravil status o informaci, že někdo někde jinde auto vyfotil za jízdy a nemělo za oknem kartičku invalidy, což prý automaticky znamená, že tam nikdy ani nebyla. Každý totiž přeci chce hyzdit palubku drahého auta cedulí invalidy, přestože je za jízdy zcela k ničemu.

Tags: hate


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.