Realitní šifry aneb stále hledáme kanceláře

Posted 08. 06. 2014 / By Petr Soukup / Simplia

realityNedávno jsem tu psal, jak řešíme kancelářské dilema. Nakonec se vyřešilo samo a obě varianty padly, takže hledáme dál. A je to boj...

Zatím hledání probíhá primárně přes sreality.cz (pokud máte tip na lepší způsob, tak ho vítám!). Všechny inzeráty jsou tam ale zajímavě zašifrovány, tak tu pro budoucí potřeby sepíšu nejobvyklejší:

  • "po rekonstrukci" = je vymalováno
  • "po částečné rekonstrukci" = je vymalovaná chodba
  • "s velkým archivem" = největší místnost nemá ani okna
  • "s parkovacím stáním" = na 200 m² je jedno parkovací místo
  • "parkování na ulici" = nezaparkujete
  • "náběhová cena" = po prvním měsíci dvojnásobný nájem
  • "atypická kancelář" = trojboký jehlan
  • "útulná" = nerozpažujte a seďte s čelovkou
  • "moderní sociální zařízení" - umyvadlo má pákovou baterii

Celkově je to jeden poklad vedle druhého. Například kanceláře o dvou malých místnostech s velkou chodbou, dvěma záchody a dvěma sprchami. Jaká firma potřebuje na dva lidi dvě sprchy?

Samostatnou kapitolou jsou pak fotky. Jakmile je fotka až překvapivě světlá, tak je jasné, že kancelář je tmavá kobka a makléř jen použil delší expozici. Zábavné jsou pak fotky, kde je ve všech místnostech ten samý nábytek, který se jen pro každou fotku přestěhoval. Případně když jsou čtyři židle naaranžovány (viz níže) k malému stolu, aby vytvářely dojem, že se do místnosti usadí čtyři lidi.

534e731f8f6926abfda70000

Nejvíc ale bojuji s okny. Asi chci moc, když chci v kanceláři denní světlo. Buď jsou kanceláře ve sklepě a okna ani nemají nebo sice prostor na okna mají, ale naprosto nesmyslně mají miniokna nad úrovní očí. Ty lepší kanceláře pak mají uprostřed pětimetrové stěny jedno malé okno. Podle všeho nejsem ale jediný s tímto požadavkem a tak cena kanceláří přímo úměrně roste s velikostí oken. Jakmile je okno od podlahy až ke stropu, tak cena nejde pod 400 Kč/m². Pokud chceme aspoň 100m², tak se takové okno dost prodraží.

Vidím to tak, že si nakonec uděláme outdoorový openspace na Střeleckém ostrově a bude klid...

Tags: kanceláře


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.