Prodává se Pongo.cz

Posted 18. 01. 2009 / By Petr Soukup / Aktualitky

Dnes jsem otevřel Webtrh a zaujalo mě téma Prodám e-shop Pongo.cz. Nejdřív jsem nějak automaticky obnovil stránku, protože stejný inzerát tam byl už asi před třemi měsíci.

Co je Pongo.cz?

Pro neznalé v rychlosti popíšu co je na Pongu tak zajímavého. V podstatě od nuly ho vybudoval profláknutý webtržník Ladislav Nosákovec a o průběhu tohoto procesu nás informoval prostřednictvím svého blogu Nosi.cz. Když se mu podařilo vybudovat úspěšný e-shop rozhodl se mu dále nevěnovat a prodat ho.

Pokud jsem ho pochopil dobře, tak důvodem prodeje byla hlavně skutečnost, že už nepodnikal, ale stal se otrokem svého podnikání. Vše se snažili s kolegou omezit jen na svou práci a nenajímat další zaměstnance. Z obchodu se tudíž časem stalo jen rutinní balení balíků a vození na poštu.

Osobně si myslím, že z obchodu odešel právě včas a kupci do rukou předával úspěšně rozběhnutý obchod s velkým potenciálem. Na Webtrhu založil aukci s vyvolávací cenou 100 000 Kč a BINem 250 000 Kč (což možná trochu podcenil a měl dát vyšší). Poměrně rychle se e-shop prodal a asi během měsíce převedl.

Zase aukce?

Jak už jsem zmínil, tak dnes se začalo Pongo.cz prodávat znovu. Vyvolávací cena je jen 125 000 Kč a BIN 500 000 Kč. To že se prodává po tak krátké době podruhé je trochu podezřelé, takže si myslím, že s prodejem budou menší problémy.

Proč se znovu prodává?

Otázkou ale zůstává důvod prodeje. Když srovnáme údaje o e-shopu z obou aukcí, tak by měl být nyní hodnotnější. Myslíte, že je důvodem prodeje nějaký problém, který se objevil? Nebo jde jen o vychytralost kupujícího, který využil Pongo v době vánoc k zisku a teď v okurkové hračkové sezóně se chce zbavit ideálně za stejnou cenu, jako ho koupil?O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.