Vánoce, Vánoce přicházejí!

Posted 20. 09. 2012 / By Petr Soukup / Eshop

A je to tady! Vánoční sezóna začala! Prohibice neprohibice, krize nekrize, každý rok je to stejné. Stačí aby se sešlo několik faktorů a vánoční sezóna startuje.

V druhé polovině září jakmile se ochladí, tak první pondělí odstartuje sezónu slavný "zářijový krpál". Tentokrát nás nezaskočil, protože už ho známe z minulých let. V létě jsme kompletně předělali infrastrukturu (o tom bych tu ještě mohl napsat), takže jsme byli tak drzí, že jsme šli do špičky s dvěma odstavenými servery kvůli údržbě. Nikdo ani nic nepoznal a vše běží jak hodinky.

Takhle se projeví začátek špičky v návštěvnosti:

Prudký nárůst ale není jen v návštěvnosti. Úplně se nám zbláznili i klienti a v našem ticket systému jen tento týden čtyřnásobek požadavků. Rychle se ještě upravují eshopy, optimalizují procesy, automazitují propojení, ... Až přijde to šílenství v plné síle, tak musí být všechno připraveno na jedničku!

Takže si pomalu připravte koledy, vytáhněte stromečky a oprašte kapra. Vánoce jsou za rohem a šílenství začíná! Váááánoce, Vááánoce přicházejííííííííííí!
P.S.: Pokud váš eshop v pondělí kopeček neměl, tak ještě nepanikařte. My sčítáme data z eshopů z různých oborů a v některých je určitě ještě dlouho klid. V některých bude klid i v prosinci.

Tags: Eshop, vánoce


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.