Blogové narozeniny

Posted 10. 01. 2010 / By Petr Soukup / O blogu

Náhodou jsem se kouknul do našeho IS a vidím, že se mi prodloužila doména souki.cz. A dokonce byl před rokem a dnem vydaný první článek. Takže si dovolím oslavit blogové narozeniny :)

Upsanost

Za tento rok na blogu vyšlo 59 článků. To není moc. Čekal bych, že jich bude zhruba dvojnásobek. V poslední době ale dva do měsíce jsou kvůli srazům. Pořádně nevím, co s tím dělat. Nechci z blogu dělat jen propagování eshopových srazů, ale zase většina se přihlašuje právě prostřednictvím blogu. Chtěl jsem alespoň omezit reporty, ale to taky asi nepůjde. Takže na to půjdu od lesa – poruším svůj měsíční pisálkovský horní limit a pak budou srazové články tvořit menšinu. Dobré, ne? :) Jsem zvědav, kolik RSS čtenářů ztratím.

Zajímavější je, že za rok tu bylo 972 komentářů. Zdá se to až nečekaně hodně a neměl by v tom být započítaný spam. Když se s někým bavím o blogu, tak vždycky říkám, že nejzajímavější čtení je právě v komentářích. Já vám tu můžu říct svůj (teorií i praxí ověřený bla bla bla) názor, ale až společnou diskuzí se obvykle dobereme ultimátní pravdy. Takže všem děkuji za komentáře a komentujte zvesela dál :) Přiznám se, že když publikuji článek, tak pak pořád koukám po emailu, jestli už ho někdo zaregistroval a zaujal ho.

Návštěvnost

U blogu s nepravidelnou publikací asi nemá smysl uvádět průměrnou návštěvnost. Po vydání článku přijde průměrně kolem 700 lidí v rozmezí dvou dnů. Pak návštěvnost zase padá a chodí kolem 50-70 lidí, většinou z webtrhu. Pokud tam zrovna jsem aktivní, tak více.

Vyhledávače

U blogu absolutně neřeším, jestli se články nějak indexují. Zvažoval jsem dokonce, že naopak indexaci zakážu. Některé osvětové články by se ale do světa dostat mohly. Nevíte jak ve wordpressu zakázat indexaci u jednotlivých článků? Přeci jen tu často píšu plky a navíc některé články vytržené z kontextu mohou být zavádějící.

A doporučení na závěr

Blogujte. Můžu to jen doporučit. Často tu uvádím věci, které jsou třeba teprve ve fázi nápadu, nebo v alfaverzi. Tím že vám ji popíšu si sám utřídím v hlavě, co je případně špatně vymyšlené a co by ještě potřebovalo vylepšit. Navíc mi to často konstruktivně okomentujete.

Blog je taky výborný, pokud vás něco štve. Já to tady vždycky zvesela napíšu, vyventiluju a většinou mě i někdo podpoří :) Občas bych tu rád napsal něco o některých nepřizpůsobivých klientech, ale to už by bylo moc. To už je téma spíš na sraz

Děkuji za dosavadní podporu a v novém roce se tešte na nával článků. V Simplii se toho teď hodně děje a už to smí být pomalu i zveřejňované, takže vám snad připravím nějaké zajímavé čtení.
Tags: blog


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.