Report z lednového eshopového srazu

Posted 09. 01. 2010 / By Petr Soukup / Sešlosti

Tak máme za sebou další eshopový sraz. Původně už jsem chtěl přestat psát reporty, ale tento sraz byl natolik originální, že vám ho musím aspoň v krátkosti popsat.

Podle očekávání byla účast proti vánočnímu srazu hojná a sešlo se nás tuším asi deset. A to dokonce i přes sněhovou kalamitu a kolabující dopravu. Respekt má obzvlášť Míra Horčička, který se táhnul až z Jablonce, Patrik Pěcha z Ústí nad Labem a Oliver Dlouhý z Brna.

simplia_sraz_leden_2010_004

Když si promítnu zpětně všechny srazy, tak mi přijde, že nám jejich formálnost stále klesá. Což je dobře. Atmosféra je uvolněnější, jazyk přirozenější a i informace se objevují čím dál tím internější :) Trošku si z toho dovolím “obvinit” Olivera, který má zkrátka talent společnost rozpít.

O čem jsme se bavili? Opět jsem se zaseknul jen na jedné straně stolu, takže znám jen půlku témat. Ale řešili jsme například jak se zachází se zásilkami a hlavně jak dopravci zvládali před Vánoci. Shodli jsme se, že Česká pošta překvapila a snad nikdo nezaznamenal větší problémy i v největší špičce. Samozřejmě jsme také pomluvili nepřebírače zásilek a absurdní reklamace.

Chvíli se také diskutovalo o tom, jak vznikají opensource eshopy a jaké je to slast se v nich vrtat :) Obdivuji Patrika Pěchu, který má nervy na neustále vrtání v oscomerci a stále se jí snaží vylepšit. A myslím, že se to daří velmi dobře. Otázkou ovšem je, zda má smysl tolik času utrácet na vrtání se v systému :) Ale evidentně ho to baví, takže respekt k tomu, co z ní už dokázal dostat.

Řešili jsme také náš nový provizní systém a musel jsem slíbit, že během příštího týdne ho zase posuneme do dalšího stádia. Těší mě, jaký je o něj zájem, ale už se nám ta práce po chvíli volna zase docela kupí.

Kulturní vložka

Speciální pochvalu má Mirek Hoza, který nejen provedl fotodokumentaci, ale hlavně přinesl ukázat nějaké modely z jeho e-shopu. Ze všech eshopařů se okamžitě stali malé děti a zkoušeli po pár dvanáctkách pilotovat vrtulníčky. Nutno dodat, že je to těžké i za střízliva, ale o to větší zábava.

Jak je vidět níže, tak piloti pilotovali s velkým zaujetím.

simplia_sraz_leden_2010_021

S ještě větším, ale jejich výkon byl sledován:

simplia_sraz_leden_2010_023

Příští sraz

Rovnou jsme ale vymysleli, jak bude vypadat příští sraz. Bude sportovní. Volejbalový. Ale nemějte strach – předpoklad je, že nikdo hrát neumí :) Zatím to vypadá tak, že bude akorát jeden zápas a pak už klasicky after párty. Sportovní část tedy berte jako seznamovačku a odreagování. Místo ani přesné datum a čas zatím nemáme. Co by vám vyhovovalo nejvíce? Večer ve všední den, odpoledne/večer v pátek nebo dokonce sobota?

Podle účasti se ještě uvidí, jaký byl formát “turnaje”. V případě varianty Simplia proti eshopům bych naše stavy doplnil o hostesky, takže by se asi i výrazně zvedla vizuální úroveň akce. Nesmím zapomenout u Patrika konečně objednat firemní trička, ať máme dresy.

Navíc jsem slíbil, že konečně uděláme slibovaný víkendový workshop. Byl jsem přemluven, že už je vhodná doba :) Předběžný termín konec února či začátek března. Pár přednášek, diskusní bloky, řešení přímo eshopů účastníků a méně nudné teorie. Samozřejmě večerní popíjení a druhý den už zřejmě volný – volitelně bowling, lyže nebo třeba stavění sněhuláka :)

Určitě se tu o tom, ještě rozepíšu.

After párty

Z České restaurace nás pak už paní číšnice vyšťouchala, takže jsme se v redukované společnosti vydali hledat jiný podnik. Našli jsme poměrně nacpaný značně pochybný “pajzl” a přisedli si ke stolu k nějakým dvěma zvláštním existencím. Po chvíli kdy jsme se bavili spolu jsem odchytil pár slov od pánů a nakonec se s nimi dal do řeči. Jaká je pravděpodobnost, že si ve 3 ráno vyberete pochybný podnik a sednete si ke stolu zrovna ke dvěma senior developerům ze SUNu? :) Velmi plodně jsme si popovídali o cloud computingu, sociálních sítích, dodávkách z Číny, zavádění ERP systémů, … Nakonec jsme si vyměnili vizitky a asi spolu ještě něco (pracovně) podnikneme.

Oficiální konec srazu byl 9.1. v 04.38. Slušné natáhnutí proti minulým :)

Shrnutí

Myslím, že lednový sraz se velmi vydařil. Povedlo se (neřízeně) skloubit eshopové diskuze s odreagováním. Mirek rovnou jeden vrtulníček na místě prodal, takže věřím, že minimálně pro něj byl sraz přínosný :) Po zkušenostech asi budeme příští srazy dělat páteční.

Doufám, že plány na změnu formátu srazů a hlavně víkendový sraz vyjdou a bude dostatečná účast. Zvlášť u víkendového už totiž jde program naplánovat a spojit informačně hodnotnou část se zábavnou nějak organizovaně.

Nějaké fotky najdete na našem Facebooku.


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.