Co mi vadí na práci se studenty

Posted 11. 01. 2010 / By Petr Soukup / podnikání

Nechápejte mě špatně. Velká část Simpliáků jsou právě studenti. Ikdyž většinou VŠ, takže s časovým vytížením není problém. Vždycky se mi na studentech líbilo, jak jsou flexibilní. Když je něco potřeba udělat do druhého dne, tak se to udělá. Není přeci problém jet celou noc. Paráda.

Na druhou stranu je vždycky problém s termíny. Teď pominu jejich nedodržování, ale jde mi spíš o plynulost plnění. Vždycky si vzpomenu na lidové pořekadlo:

Studenti jsou špičkový pracovníci. Pracují jen ve špičkách
Jenže v praxi to znamená, že když v pondělí řeknu, že to má být hotové ve čtvrtek, tak 90% se provede ve středu. Děs. Kdybych to ale chtěl do druhého dne, tak budou řeči. Už jsem si taky zvyknul říkat vždycky o den míň. Ne kvůli rezervě, ale kvůli jinému chápání času. Když se řekne ve čtvrtek, tak student předpokládá čtvrtek 23.59. Jenže klient by výsledek rád viděl už ve čtvrtek dopoledne :)

Byrokracie

Co mi ale naprosto nejvíc vadí (a proč tenhle článek píšu) je papírování. Myslíte si, že DPP je jednoduchý doklad? Jo? No možná pro vás. S tím je takového papírování, že když mám vybrat mezi člověkem s DPP a s ŽL, tak vyhrává ten s ŽL, ikdyby byl třeba o kousek horší.

Nejvíc se to projevilo teď. Potřebuji uzavřít účetnictví za 2009 a nemůžu. Nemám půlku potvrzení o studiu a růžové papíry. Příště se na ně hezky vykašlu a nedostanou žádné peníze, dokud nebudou všechny papíry. A nebo ještě lépe. Příště se na ty vaše DPP vykašlu. Pořiďte si živnosťáky! Zase tolik práce s tím není.

Grrrr!

Tags: dpp, student, žl


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.