Další přípravy na Eshopový víkend

Posted 19. 03. 2010 / By Petr Soukup / Sešlosti

Především jedna velká změna. Proti původnímu plánu ustupuji a workshop (nenápadně přejmenovaný na Eshopový víkend) se nebude konat v Jablonci, ale v Říčanech (u Prahy). Proč zrovna tam? Z Barrandovského mostu je to tam 15 minut autem (dnes vyzkoušeno) a je to hned u D1, takže relativně dostupné i pro Brňáky a Ostraváky.

Co se tím mění?

Hned několik věcí. Snížila se úroveň ubytování z luxusní na průměrnou. Zároveň s tím se ale snížila i cena. Navíc jsme se přiblížili prakticky všem. Původní koncept byl vypadnout na víkend z Prahy do “přírody”, ale moc nepočítal s tím, že se bude chtít účastnit i někdo z východu. Takže jestli z toho pánové ustoupí, tak mě naštvou :) Taky byly ohlasy, které daly jasně najevo, že dají přednost levnějšímu ubytování.

Dalším důsledkem bude, že nemůžeme akci provést v našem zázemí, takže budeme asi místy improvizovat. Zkoušet kam promítat, bojovat s akustikou a celkově to bude organizačně zajímavé :) Ale věřím, že se sejde nějaký sympatický kolektiv a tyhle drobnosti zvládneme.

Kdy?

Datum už je oficiálně stanoven na pátek 9.4.2010. Ubytování zarezervované.

Program?

Přesný tu ještě uvedu. Zatím jen orientačně:

Chtěl bych začít už v pátek v pozdním odpoledni nebo večer. První večer čistě seznamovačka, ať pak můžeme diskutovat už v nějakém přátelském prostředí. Navíc nám to umožní začít v sobotu relativně brzo, bez čekání na opozdilce a stihneme toho více. Na první večer ještě nemáme celý salónek. Předpokládám, že začneme podměrně neformálně – zhruba tak, jak jste zvyklý z normálních eshopových srazů v Praze. Popovídáme, přeházíme si párkrát za večer místa, seznámíme se.

V sobotu hned po ránu zahájíme přednáškou (už v salonku s projekcí a se vší parádou). Pravděpodobně začneme od PPC. Přednáška bude upravená podle účastníků. Základům se asi nevyhneme, ale pokud bude mít většina nějaké zkušenosti, tak je jen velmi rychle proběhneme a posuneme se spíš k zajímavým technikám, doporučení pro konkrétní účastníky apod. Určitě budeme mluvit o jednotlivých systémech, měření konverzí, optimalizacích, AB testování a podobně. Stejně jako u všeho uvítám návrhy.

Po přednášce (nebo spíš v jejím průběhu) přejdeme k diskusi s účastníky. Zde se například hned nabízí srovnávání komu se pro jaký sortiment osvědčil jaký reklamní systém a podobně. Víc hlav víc ví – svoje zkušenosti/problémy můžete konzultovat a určitě vymyslíme, jak vaše kampaně vylepšit.

Prodiskutujeme se až do oběda. Restaurace nám zajistí nějaké minimenu (výběr třeba ze tří jídel), což je ale volitelné. Na některých pokojích jsou kuchyňky, jiné je mají na chodbě.

Po obídku (a menším odpočinku :)) uděláme další přednášku, zřejmě o propagaci eshopu na Facebooku. Zde by bylo vhodné začít PPC na Facebooku (pokud si ho nevyčerpáme už před obědem), které je hodně zajímavé. Pak samozřejmě jak správně propagovat svůj eshop na FB, čeho se vyvarovat, jak lákat návštěvníky. Dále virální skupiny, aplikace, kvízy, … Samozřejmě spousta ukázek kdo to dělá dobře, kdo špatně a kdo zajímavě. A Kaluža. Opět budu radši, když nudná fakta přejedeme rychle a budeme se moct bavit o konkrétních obchodech a společně vymýšlet, jak facebook efektivně využít.

Po nějaké pauze bychom se pustili zřejmě do využití microwebů/microeshopů. Tady bych šel hlavně přes ukázky.

Čtvrté téma ještě nemám rozmyšlené. Zvažuji mezi

  1. přehledností eshopů
  2. SEO
  3. komunikací se zákazníkem.
První by byla zřejmě analýza několika eshopů účastníků. Srovnání, rady k vylepšení a opět především diskuse. SEO je asi jediné téma, u kterého jsem si jistý, že bych ho nepřednášel já :) U komunikace bychom vám mohli ukázat, jak je výhodné dělat automatické emaily, jak zlepšovat konverze z dotazů z eshopů a podobně. Napište mi v komentářích, které z těchto témat by vás zajímalo.

Postupně se propovídáme k večeři a tou oficiální část zřejmě uzavřeme. Plynule přejdeme do drbání nad pivem :)

V reálu to ale stejně dopadne tak, že budeme mít připravené minimálně o jedno téma víc, než kolik je možné stihnout. Nechci diskuse nějak striktně ukončovat, protože budou přetékat tematicky jinam pokud budou zajímavé, takže se může stát, že si téma vyčerpáme mimo harmonogram. Takže určitě budeme mít zálohu.

Ale přesný program i s časy tu ještě zveřejním.

Cena?

Zapomněl jsem ještě zmínit cenu :) Zatím jsme na částce 1500Kč vč. DPH. V té jsou započítány dvě noci ubytování. Jídlo ne, protože vás zase nechci nutit do stravování, které jsem vybral :) Cena se zřejmě ještě lehce změní – chci dát slevu účastníkům srazů a případným klientům.

Osobně to považuji za velmi lidovou cenu. Nacpeme vám do hlavy čtyři různé okruhy, dáme možnost vyměnit zkušenosti s lidmi z oboru. Jinde za stejnou částku získáte asi půlku okruhu :)

A co ještě?

Byl tu taky návrh vzít své drahé polovičky a udělat jim zvláštní program (samozřejmě za jinou cenu). Co myslíte? :)

Tenhle článek je plný “asi” a “zřejmě”. Přesný program a podobně tu ještě zveřejním spolu s odkazem na přihlášky. Předběžně mi ale můžete napsat do komentářů kdo se chcete účastnit, ať mám přehled s kým už můžu počítat.O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.