Jak dopadl Eshopový večer se Simplií

Posted 03. 09. 2009 / By Petr Soukup / Sešlosti

Včera (2.9.2009) se konal první Eshopový večer se Simplií, tak bych vám rád sdělil své dojmy. Osobně si myslím, že se vydařil, tak se negativ zbavím hned na začátku článku. Nejprve tedy několik omluv.

Omlouvám účastníkům za poslání seznamu hostů pouze den předem. Příště to technicky vyřešíme jinak. Dále se omlouvám mým pasažérům za menší bloudění – v jednu ráno po mě nemůžete chtít zázraky :) Pak se ještě omlouvám Markétě Klucové, že jsem fotky přeci jen zveřejnil :) A na závěr bych se ještě omluvil těm, na které v článku zapomenu, ale nebyl jsem všude a hlavně mám paměť jak rybička.

Jak akce proběhla?

Účast byla poměrně hojná, možná až příliš velká. Dohromady se nás sešlo tuším 17, takže stůl byl neustále rozdělený na 2-3 diskusní skupinky..

Z Jablonce s námi přijel Jaroslav Egrt, který nyní spouští e-shop s bižuterií. Patrik Pěcha a jeho e-shop s pracovními oděvy (kódově označený “ten obchod s montérkama”) se nám pochlubil jak se mu obchod od minule rozběhl a už s Mírou Horčičkou (Simplia s.r.o.), Pavlem Jaškem a Ladislavem Kožíškem řešil dárkové poukazy a také jak nejefektivněji zákazníkovi nabídnout zboží, které by ho mohlo zajímat. Nedořešili jsme například otázku, s jakou daní se prodávají dárkové poukazy – máte nějaký nápad, než se zeptám účetní?

Na druhé straně stolu jsme zatím s Markétou Klucovou řešili její víno i bobulky a také jak je těžké domluvit se na něčem s Italy :) Jan Pospíšil si postěžoval na starosti s technickým zázemím e-shopu Tophry.eu, který nedávno koupil. Tomáš Netušil se pochlubil s nově spuštěným Sporto.cz, řekl nám něco o jeho zákulisí a hlavně se opět vytasil s moc pěknými vizitkami! Josef Řezníček mezitím s naším Alešem Pustelníkem řešil připravované spuštění e-shopu Škeble.cz.

Hodně jsme řešili například i optimalizaci cesty k objednávce, zvyšování použitelnosti a bloudící návštěvníky. Klasicky jsme probírali i Facebook a jeho využití při propagaci e-shopu a udržování povědomí o značce. Párkrát padla zmínka i potencionálním Jabloneckém wokrshopu a už máme pár předběžný účastníků!

Samozřejmě jsme neřešili jen e-shopy. Také jsme pomlouvali úředníky, Itali, řešili ceny bydlení v Praze a jinde, poměřovali kdo má větší (telefon, konverzi, doplňte sami…), kdo je na webtrhu nejukecanější, že niva smrdí a podobná nadčasová témata.

Mimochodem – na akci padla i otázka, zda se Simplii vůbec vyplatí takové sešlosti/workshopy pořádat. Po této mohu říct, že určitě ne. Cestou na sraz se mi totiž při otáčení podařilo firemní octávkou nacouvat do zídky :)

Z akce je několik fotek, ale bohužel jen v mizerná kvalitě. Prohlédnout si je můžete na Facebooku. Mimochodem – jste fanoušky Simplia s.r.o.? Přidejte se a dozvíte se o příští připravované akci mezi prvními!
Zde přikládám jednu opravdu vydařenou fotku. Není sice úplně společná, ale pouze těch neojotrlejších,kteří zůstali až do zavíračky. Speciální pochvalu dostává Markéta, která při focení projevila obzvláště velkou odvahu!

eshopovy-vecerO blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.