Jak vyrobit největší prodejnu kočárků v ČR za 4 týdny

Posted 26. 03. 2012 / By Petr Soukup / Aktualitky

Ve zkratce historie mého oblíbeného eshopu s kočárky: před třemi lety prodával v malé "garáži", před dvěma si přistavěl 500m2 prodejnu, před rokem k tomu ještě pronajal 400m2 sklad a teď zjistil, že se zase nevejde a zase musí vyrůst.

Do obchodu přišla nabídka, že o 200 metrů vedle zkrachovala jakási dřevařská firma a její hala je k pronájmu. Obchod to nejdřív ignoroval, ale na druhou výzvu se majitelka šla do objektu podívat. Ukázalo se, že jde o rok starou 1900m2 velkou halu, která má vlastní parkoviště, kanceláře, rozvedený ethernet a všechno možné. Protože teď je sklad od prodejny kilometr vzdálený (což je neuvěřitelně nepraktické), rozhodlo se, že se celá firma sjednotí pod jednu střechu. Kromě sjednocení se tak navíc rovnou stane největší prodejnou dětského zboží v ČR. Jediný problém byl, že toto zboží má sezónu právě na jaře. Takže celá firma byla zavalená prací a přesto se chystané stěhování muselo stihnout za co nejkratší dobu a ideálně s minimálním přerušením provozu.

Teď už je všechno přestěhováno a prodejna slavnostně otevřená, takže vám tu můžu udělat menší fotoromán jak to vypadá, když se stěhuje firma o 30ti ženských a dvou skladech. V ideálním světě bychom si nejprve v klidu sedli a pár týdnů plánovali přestavbu, v klidu provedli přestavbu, naplánovali stěhování do posledního detailu a pak se v klídku přestěhovali. Ale my jsme řekli NE! Přestěhujeme se s minimální přípravou, úpravy budovy uděláme jak nám to přijde pod ruku a všechno to stihneme i s papírováním za 4 týdny. Do teď nechápu, že se to skutečně povedlo.

 

Pohled na novou halu (logo je doplněné ve photoshopu)

 

Ještě před měsícem byla plná dřeva v různém stádiu zpracování

 

Halu bylo nutné rozdělit přepážkou na prodejnu a sklad. Až po rozdělení se zjistilo, že do skladové části se nedá zajet kamionem a zboží se mu vykládat asi 2 metry před vraty :) Na první pohled to možná vypadá malé, ale to prťavé v levém rohu jsou dveře.

Budoucí sklad

 

Zboží přestěhované z externího skladu do nové haly. Nejdřív se stěhovalo zboží a až potom regály. Dost nepraktický postup, ale lépe to asi udělat nešlo.

 

Regály v externím skladu připravené na přestěhování

 

Do původního 400m2 skladu už zboží nevešlo a přestěhované v novém to vypadá, jak kdyby sklad vykradli :)

 

Budoucí prodejna. Dvoje vrata pro kamiony se zazdí, protože nejsou potřeba a vypadají v prodejně hloupě.

 

Zkušební kabinky

 

 

V celé prodejně je natažený koberec. Asi moc dlouho nevydrží, ale působí mnohem lépe než kachličky nebo lino. Kolem celé prodejny se také postavila zídka, aby se zakryly nohy sloupů, trubky a podobně. Teď to vypadá jako obrovský obývák. Od stropu také visí nová klimatizace.

 

První regály

 

První zboží, které mohla prodejna postrádat (ta zatím stále běží v normálním provozu)

 

Hala dostává několikametrové označení. Kromě toho má nalepená i loga ze všech stran.

 

Původní prodejna v půlce stěhování. To probíhalo bez přestávky od zavíračky v neděli v 19.30 do otevíračky ve středu 9.00

 

Jedna ze stěhujících prodavaček ve 4 ráno.

 

 

Dostěhovaná prodejna. Že najednou vypadá malinkatá?

 

Vyložené zboží v nové prodejně.

 

Dvě hodiny před otvíračkou je zboží v regálech a zbývá regály finálně urovnat.

Stanoviště operátorů. Zatím nezvykle uklizené.

Auto na zkoušení autosedaček. Nehledejte zatím nějaké praktické využití. Spíš to jenom říká "máme tak velkou prodejnu, že si tu můžeme klidně zaparkovat auto"

Pokladny zapojeny, logo přilepeno.

 

Papírování, přestavba, natažení internetů i všechno ostatní se stihlo během 4 týdnů. Samotné stěhování a úprava systému (+nastavení nových procesů apod) pak byla non-stop akce trvající od zavíračky v neděli 19.30 do otvíračky v novém ve středu v 9.00

Sám jsem překvapen, že to všechno proběhlo hladce. Je ale pravda, že obchod není ve stěhování žádný nováček - už je z toho každoroční tradice. Asi nejlíp to vystihuje rozhovor, který jsem zachytil ve skladu: "Budeme tu nástěnku přivrtávat?" "To asi ani nemá cenu, když se za rok budeme zase stěhovat, ne?"

Znáte to pořekadlo "lepší vyhořet, než s stěhovat"? Má to něco do sebe :)
Tento článek berte spíš jako úvod. Při stěhování jsem narazil na pár zajímavých věcí, kterým věnuji samostatné články.

 

Tags: stěhování


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.