Jaký byl třetí eshopový sraz

Posted 04. 11. 2009 / By Petr Soukup / Sešlosti

Hned ze začátku řeknu, že byl velmi vydařený. Původně se nás mělo sejít 14-16, ale zařádila chřipková sezóna a další vlivy, takže nás bylo méně a navíc jsme se poměrně dlouho scházeli. Tím ale negativní stránky srazu asi končí.

Tentokrát se sešla vskutku zajímavá společnost. Pokud jsem minulé srazy dělil podle formálnosti, tak tento byl naprosto neformální. Pivo teklo proudem, diskutovalo se prakticky o všem a atmosféra byla velmi uvolněná.

Tentokrát jsem ale necestoval kolem stolu a “zasekli” jsem se s Alešem, Oliverem Dlouhým a Mirkem Hozou nad vskutku zajímavými tématy ;) Když lidi začali odpadat (přeci jen úterý není úplně nejpraktičtější den), tak už jsme zvládali diskutovat všichni dohromady a ne na dvě skupinky.

Celkově mi přišlo, že všichni přítomní tušili, že mají poslední relativně klidný týden a od dalšího už bude startovat vánoční šílenství. Včerejší sešlost tedy byla takovým milým uvolněním na závěr :)

Poučení pro příště je hned několik. Jednak doporučuji chodit včas, protože posledním zbývají krajní místa, která jsou komunikačně celkem nevýhodná. Mě vcelku mrzí, že jsem se vůbec nestihl dát do řeči třeba s Vlastimilem Vávrů, protože jeho e-shop mě mezi přihlášenými zaujal a hlavně jsem chtěl poradit s výběrem barevných čoček. Taky už jste se někdy probudili a zčista jasna vás napadlo, že byste chtěli mít modré oči?

Vcelku dost se mluvilo i o Simplii. Pokud jsme s Alešem chvíli zněli jako reklama, tak se omlouváme. Ale přeci jen, pokud něco děláte ve dne v noci, tak je pak hrozně snadné být na odvedenou práci hrdý a chlubit se s ní. Každopádně bylo vysloveno i několik věcí, které se mi kolem Simplie honí hlavou už delší dobu a tím, že je vyslovil někdo nezávislý jsem se odhodlal udělat některé výrazné změny. Určitě budu informovat tady :)

A co dál?

Neustále oddalovaný workshop už oddaluji rovnou někam na únor nebo rovnou jaro. Dělat ho před Vánoci by bylo dost zvláštní a v novém roce budeme zavaleni zase jinými projekty. Ale třeba se něco šikovně sejde a konečně se do něj pustíme i dříve.

Budu rád, když (kromě toho, že přijdete příště) se o akci někde zmíníte, ať nám přijde příště zase někdo nový :) Pochvalu dostává Mirek, který tak už učinil, alespoň na Webtrhu. Fotky z akce najdete na našem Facebooku. Poděkování patří opět Mirkovi. Jen se nedivte, kolik nás na fotkách je, jsou to fotky z konce akce, když jsme se postupně rozpouštěli. Děkuji všem za účast a těším se na vás příště!


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.