Pošta 2002 končí

Posted 18. 09. 2009 / By Petr Soukup / Eshop

Pošta 2002 končí. A mě nezbývá než říct - “už bylo na čase”.

Dnes mi přišel dopis od České pošty oznamující, že společnost CÍGLER SOFTWARE a.s. (tvůrce Pohody Money mimochodem) odstupuje od smlouvy a kde dni 31. 3. 2010 ukončuje podporu produktu. Popravdě mě překvapilo, že tam ještě nějaká podpora je, protože už cca před rokem jsem obdržel email od CÍGLER SOFTWARE a.s., že podpora končí, ať přejdu na placený produkt.

Pro neznalé: Pošta 2002 je program České pošty sloužící pro počítání cen balíků, ale hlavně pro tisk dokladů (složenek, podacích archů, …) a bezdokladovou dobírku. U České pošty obecně platí, že jakákoliv práce s nimi je porod a s tímto softwarem to není jinak. Jak jeho název napovídá, tak je neskutečně zastaralý. Pro jistotu ani nejde spustit na Windows Vista, takže nutí eshopisty setrvávat v pravěku.

Za Simplii tento vývoj situace vítám. Poštu 2002 jsem už kdysi odsoudil jako nepoužitelnou, takže systém už dávno umí generovat všechny doklady. Navíc hned z objednávek, takže není nutné přepisovat údaje do dalšího programu. Bohužel takto nebylo možné realizovat bezdokladové podání, ale i to by se mohlo změnit.

V dopise bylo dále uvedeno, že software nahradí nová webová aplikace. Bohužel nebylo uvedeno žádné datum, takže se asi můžeme těšit na narychlo vydaný neodladěný polofunkční software, jako bývá zvykem. To mi ale příliš nevadí – jakmile bude aplikace přístupná přes URL, umožňuje nám to udělat napojení Simplie na tento systém a proces balíkování ještě více automatizovat.

A jak řešíte poštovní doklady vy?


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.