Svátky práce častěji!

Posted 01. 05. 2013 / By Petr Soukup / podnikání

Taky jste si užili Svátek práce? Amatéři ho používají k odpočinky a komunisti k demonstrování. Já ale jeho účel vidím úplně jinde.

Státní svátek uprostřed týdne je totiž úplně geniální věc. Za normálních okolností bych totiž stejně seděl v kanclu a pracoval, takže to dělám i dnes. Jenže dnes je v té práci zcela zásadní rozdíl - pro okolní svět slavím státní svátek, takže po mě nemůže nikdo nic chtít. Takže jsem si krásně vyčistil frontu emailů, doplnil chybějící doklady do účetnictví, zkontroloval stav projektů, ... Zkrátka věci, které se mi tu nahromadily za poslední týdny.

Navrhoval bych proto zrušit všechny státní svátky a místo nich mít jen jeden svátek, ale každý měsíc. Jmenovalo by se to "Svátek tajné práce".

Svátek tajné práce

Během svátku by se normálně pracovalo. Ale všichni by se tvářili, že vlastně vůbec nepracují. Takže by každý mohl dělat jen to, co není závislé na někom dalším - tzn. dodělat si vlastní úkoly pěkně v klidu a bez vyrušování.

Aby to bylo ale slavnostnější, tak by jednou za rok byl Velký svátek tajné práce. Byl by třeba 23.4. ve středu a během dne by se normálně tajně pracovalo. Večer by ale byl průvod s jednorožci, kočkami v oblečcích, ohňostrojem a tak podobně. Zkrátka nějaké to mediální krmivo.

Tags: gtd, práce


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.