Sympatické eshopy

Posted 21. 04. 2013 / By Petr Soukup / Eshop

V poslední době jsme spustili pár zajímavých eshopů, takže vám je tu samozřejmě musím hned představit. První z nich bude BeChick.com. Na první pohled vlastně není nijak extra originální - prodává oblečení a doplňky stejně jako tisíc dalších, ale moc se mi líbí, jaký k tomu má přístup.

Eshop provozují dvě fashion blogerky Hanka a Veronika. Mají velmi úspěšný blog TheCzechChicks.com, kde se každý den fotí v čem jdou zrovna ven nebo co je kde zaujalo. Návštěvnost blogu by jim mohly závidět i větší eshopy a navíc to není náhodná návštěvnost, ale velmi věrná komunita. Děvčata se toho rozhodla využít a k blogu si otevřít eshop. A když se poptaly, kdo je na to nejlepší, tak samozřejmě skončili u nás. Jak jinak.

chicks

Přidaná hodnota eshopu

Na eshopu samotném není nic extra zajímavého - vybrala se hotová šablona, trochu upravila a za pár dní eshop běžel. Zajímavý je ale přístup děvčat. Průměrný český eshop si sežene dodavatele, naimportuje sto tisíc položek, nastaví cenu o 3% nižší než konkurence a prodává. Děvčata to ale vzala úplně jinak. Nasedla do auta, zajela do Itálie a tam dva dny chodila po buticích. Nakoupily tak jen co se do auta vešlo, ale hlavně jen to, co se jim líbilo.

Vrátily se domů a zboží nasypaly do eshopu. Opět ale s dost osobním přístupem - každou věc nafotily na sobě. Navíc každá položka dostala popis - nikoliv nudný SEO text, ale spíš minirecenzi. Výsledkem je, že v eshopu jsou produkty, které si jinde v ČR neobjednáte. Hlavně jim ale vytvořily přidanou hodnotu, což se tady málokomu daří. Co si koupíte radši - šaty, které jsou vyfocené na ramínku a nebo šaty vyfocené na vaší oblíbené blogerce, které navíc znáte z článku?

Cenová svoboda

Unikátnost a přidaná hodnota navíc dává velkou svobodu v cenotvorbě. Pokud prodáváte to samé, co všichni ostatní, tak si musíte dávat velký pozor na cenu konkurence. Pokud ale prodává unikátní věci a ještě lépe, pokud je váš způsob prodeje unikátní. Klasický eshop je navíc závislý na aktuální poptávce - musí sledovat, o co bude v blízké době v kurzu a podle toho nakupovat. CzechChicks to můžou dělat obráceně - nakoupí, co se jim zrovna líbí a trend určí. S velmi navštěvovaným blogem totiž stačí světu oznámit, že teď budou v módě sandály s kočičkami a že je čirou náhodou mají skladem. Samozřejmě to není až tak jednoduché, ale princip je asi jasný.

Go chicks!

Holkám hrozně fandím, protože se mi opravdu líbí jejich přístup - klidně by mohly být v nějaké příručce "Jak se to dělá". Navíc si nechají poradit a ještě k tomu osobně. A s pěknými klientkami s vždycky lépe pracuje :)

Mimochodem - kdybyste chtěli inzerovat na jejich blogu (a určitě bych to doporučil, pokud máte něco tematického), tak jim napište na czech.chickss@gmail.com

P.S.: Novou verzi blogu jsme jim mimochodem taky dělali my. Totiž my... většinu práce udělal Stanislav Duben, kterého tímto musím rozhodně doporučit. Až budete potřebovat cokoliv s Wordpressem, tak neztrácejte čas a běžte rovnou za ním.

Tags: Eshop, ukázky


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.