Už máme i firemní blog

Posted 09. 08. 2010 / By Petr Soukup / Simplia

Tramtarararááááá! Simplia už má taky blog :) Slavnostně vám představuji adresu http://blog.simplia.cz a adresu RSS http://blog.simplia.cz/feed, kterou si teď všichni povině přidáte do čteček.

Jako obvykle máme problém, že na jedné straně máme začátečníky a na druhé ostřílené profíky. A na blogu Simplie bude oboje. Potřebujeme zkrátka místo, kam si budeme psát články, na které můžeme odkazovat začátečníky - takové simplií FAQ. Na druhou stranu se ale každou chvíli objeví nějaké zajímavé téma, u kterého je škoda, aby zapadlo mezi moje bláboly tady na blogu. Tak budou blogy dva.

Na simpliím bude úplná všehochuť od průvodce spouštěním eshopu přes novinky v IE9 až po legislativní změny. Zvažuji, že uděláme i různé RSS kanály, abychom vás neotravovali jednoduchými články, když jste profíci a naopak. Uvidíme.

Na blog nebudu psát jenom já, ale i kolegové. Zatím jsou do psaní nadšení, tak doufám, že jim to vydrží. Ze začátku buďte ale shovívaví, protože si musíme nejdřív vyčerpat obecné články, které zkrátka někde potřebujeme mít, abychom na ně mohli odkazovat. Ale už se chystají i seriály o spouštění eshopu, o průběhu reklamací, jednání s poštou a podobně. Máme tu teď nějaké vlastní eshopy, takže z nich uděláme malou realityshow.

Osobně mám zatím s psaním na oficiální blog trochu problém. Tady si blábolím co mě napadne, ale na Simplii musím psát oficiálně. Navíc z toho budu trochu schizofrenní. Dnes jsem na simplií blog poslal článek o slevomatech a zítra bude článek na stejné téma i tady. Každý z jiného úhlu, ale jsem zvědav kdy mi z toho hrábne :) Na oficiální blog mám ale v plánu psát hlavně návody a "odbornější" věci, kdežto tady nechat moje stěžování si na všechno kolem, zákulisní informace a celkově si tu z toho udělat skutečně osobní blog. Například pozvánky na srazy přemístím na ten oficiální, ať to nespamuju tady.

Doufám, že se novému blogu bude dařit a hlavně, že budete články komentovat, protože bez komentářů by to nebyl blog, ale místo pro tiskové zprávy :)

Tags: blog, Simplia


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.