Výborná investice před Vánoci

Posted 05. 10. 2009 / By Petr Soukup / Eshop

Jeden z našich “starších” e-shopů Audigo.cz – obchod se sluchátky a MP3 přehrávači - je nyní na prodej. Osobně ho mám mezi oblíbenci mezi našimi obchody, protože se mi moc líbí, jak je graficky řešený. Ale k věci:

Proč se prodává?

Majitel (Fulfillment Brno, s.r.o.) jednoduše nestíhá. Mají projektů hodně a pokud by měli na krku ve vánoční sezóně i Audigo, tak by se jim to všechno dost možná sesypalo. Už to naznačuje, že teď je moc dobrá doba na odkoupení.

O co jde?

Podrobné informace napsal OliX už na webtrhu, kde aukce probíhá - http://webtrh.cz/59002-prodame-shop-audigo. Já bych tu chtěl vypíchnout spíš proč je koupě tak výhodná, protože v popisu aukce se to docela ztratilo.

Audigo běží druhým rokem. Spouštěné bylo loni zhruba touto dobou a během chvíle se vypracovalo hodně dopředu a na Vánoce velmi slušně vydělalo. Pak se objevily zase jiné projekty a Audigo celý rok jen dojíždělo. I na tom, že doteď stále vydělává i bez údržby je vidět, že jde o zajímavou investici. Hezky je to vidět z grafu objednávek (pouze vyexpedované).

audigo

Pokud dokázalo hned v začátku udělat takovou špičku, představte si, co se stane tyhle Vánoce s trochou péče.

Abych to zkrátil a pořád nevychvaloval. Jako BIN je stanovena cena 120 000Kč. Obchod má cenu asi i větší a pokud to vezmete za správný konec, tak by neměl být problém vydělat investici zpět maximálně během kvartálu. Při troše štěstí jen během Vánoc. Můj soukromý tip tedy je, že v aukci bude pár malých příhozů a pak přijde někdo a nabídne rovnou BIN.

Nízká cena ale má svůj důvod. Pokud má nový majitel stihnout přípravu na Vánoce, tak celý převod musí proběhnout rychle. Po technické stránce to není vůbec problém, takže se jen nesmí zdržovat aukce.

Proč si Audigo nekoupí Simplia, když je tak úžasné? Odpusťte mi ten výraz, ale: “s balíčkováním se mi nechce srát. Baví mě jiné věci :)”


O blogu
Blog o provozování eshopů a technologickém zázemí.
Aktuálně řeším hlavně cloud, bezpečnost a optimalizaci rychlosti.

Rozjíždím službu pro propojení eshopů s dodavateli.